IP66

Kategoriler:

Tüm Bilişim teknolojileri çözümleri için kullanılan kaynaklı, mono blok yapısı sayesinde demonte yapılara göre daha güçlü yapılardır. Poliüretan dökme contalı kapak yapısı ile IP54, IP55, IP65, IP66 koruma sınıfına sahiptirler.

Ürün Kodu : MR.IP

Sağlam Yapı

IP saha panoları standart olarak DX51D+ZN275 galvanize malzemeden üretilmektedir. EN 61587-1 / 6.4 IEC 60529 sızdırmazlıkla sağlanan koruma derecesi temasa, yabancı cisimlere ve suya karşı korumalıdır. EN 60529 standardına uygun IP66 koruma sınıfında toz ve su girişini engeller. Fan ve filtre uygulamalarında IP54 sınıfı korumalı hale gelmektedir. Komple poliüretan dökme aromatik contalıdır. Üç noktadan kilitlenebilir anti Vandalizm WK2 standardı kilit ile IP66 koruma standardını sağlar. Mono-blok kaynaklı yapı üzerine uygulanan RAL 7035 açık gri (beyaz) polyester elektrostatik toz boya ile de en yüksek korozyon direncine sahiptir. Yanmaz, yangın yürümez boya uygulaması yapılmaktadır.

Filtre Sistemi

Kabinetlerin yan taraflarında havalandırma filtreleri bulunur. Bu sayede alt kısmından temiz hava içeri alınır, üst kısmında bulunan fanlar sayesinde ise içerde biriken kirli hava, nem, ısı tahliye edilir. IP saha panolarında değiştirilebilir, temizlenebilir toz filtreleri kullanılır.

Bölmeli Yapı İmkanı

IP66 kabinetler dıştan iki kapaklı, dıştan tek kapaklı ve içten iki kapaklı şekilde tercih edilebilir. Bu yapının amacı farklı ürün ve cihaz ekosistemlerinin aynı kabinet içerisinde birbirinden bağımsız yerleşimine imkan tanımasıdır. Genelde bir kullanımda üst bölüm switch, patch, pdu, fiber sonlandırma, organizer gibi 19″ yapıdaki cihazlar için ayrılır. Alt bölüm ise UPS, akü gibi cihazlar için dizayn edilmiştir. Bölmeler arası kablo geçişine izin verilir. Her bölmenin sağında ve solunda kablo kanalı mevcuttur. Bu sayede pano içerisinde kablo dağınıklığı önlenmiştir.

19″ Cihaz Dikme

19″ Cihaz dikmeler pano derinliği boyunca ayarlanabilir.

Raf

IP66 Saha panolarında rack tipi olmayan cihazlarınız için özel tasarlanan önden bağlantılı, arka kısmı geçmeli, ön kısmı vidalı raf sistemi vardır.

Yer Tipi & Direk Tipi

IP66 Saha kabinetleri direk tipi veya yer tipi olarak tercih edilebilir. Yer tipi olması durumunda kabinetin bazası vardır. Direk tipi durumunda kabinet arkasında Z aparat ve direk montaj kiti bulunur.

Havalandırma Sistemi

Havalandırma sistemi kabinetin yan kısmındaki korumalı filtreli temiz hava menfezinden havayı alır ve panonun şapkasındaki havalandırma slotlarından dışarı atacak şekilde çalışır. LED aydınlatmalar IP fan modüllerinin üzerinde entegre olarak dizayn edilmiştir.

Alt Kapama

Saha kabinetlerinin alt kısımda rakorlu kablo geçişleri bulunur.

Klima Sistemi

Saha panosu kliması 220V çalışma özelliğinde, 18kg’lık ağırlığıyla direk veya zemin tipi saha panolarına uygulanabilir. Kullanıma engel teşkil etmeyecek ağırlıkta tasarlanmıştır. Kabinet ölçüleri dikkate alınarak 450W, 1000W, 2000W soğutma gücü ile 3 ayrı model tercih edilebilir.

Kilit Sistemi

Üç noktadan kilitlenebilir vandalizme karşı WK2 standardında zamak metal gövdeli kollu kilit ile tam güvenlik sağlar.

Dökme Conta

IP saha panoları ön kapaklarında poliüretan dökme conta ile tam sızdırmazlık sağlanır.

Dimensions N/A
Genişlik

Derinlik

,

Boy

, , , ,

Kullanım

,

Dokümanlar